Těhotenský a poporodní polštář / sedák Dynasit U air - KALOS

Kód: 486
Neohodnoceno
Značka: Dynasit
748 Kč 623,33 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Tehotenský a poporodní polštář Dynasit U

je speciální nafukovací polštář k sezení určený pro budoucí maminky a jejich miminko. Dynasit U je řádně schválena a registrována zdravotnická pomůcka. Polštář byl vyvíjen ve spolupráci se špičkovými odborníky z prostředí gynekologie chirurgie a neurologie. Využijete jej v období těhotenství, bezprostředně po porodu a následně do 6. měsíce věku děťátka i později. Dynasit U je multifunkční a má několik velmi pozitivních zdravotních účinků jak na budoucí maminku tak i její děťátko. Dynasit U je zároveň designovým výrobkem a estetickým doplňkem.    

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní zdravotní účinky Dynasit U

Během těhotenství

 • snižuje riziko vzniku hemoroidů v důsledku tlaku na konečník a pánevní dno
 • eliminuje resp. zmírňuje bolesti páteře a svalstva v důsledku zvýšené tělesné hmotnosti
 • posiluje pánevní dno, čímž předchází vzniku těhotenské inkontinence 

Bezprostředně po porodu

 • po porodu a nastřihnutí hráze zásadně zmírňuje bolesti a útlak na rodidla při sezení
 • urychluje proces hojení ran a rekonvalescenci při nižší potřebě užívání analgetik
 • předchází zánětlivým a jiným poporodním komplikacím
 • zkracuje čas hospitalizace
 • zásadně zvyšuje komfort při sezení a výkonu rutinních činností s miminkem

Během péče o novorozence.

 • pomáhá při krmení a kojení
 • pohodlná fixace miminka v jemně nakloněné poloze usnadňuje průchodnost při přijímání stravy a trávení, čímž se předchází vzniku refluxových stavů
 • zabraňuje sležení hlavičky a převalení miminka.
 • ve fázi, kdy se vaše miminko začíná zvedat na ručičky se aktivuje zádové a břišní svalstvo a v tomto období napomáhá k plynulejší zátěži svalstva a svalových úponů

Použití později, pro zdravé aktivní sezení.

Dynasit U lze používat i jako pomůcku pro aktivní zdravé sezení se všemi 6 zdravotními účinky.

 • aktivuje vzpřímené držení těla
 • posiluje břišní a zádové svalstvo a hloubkový stabilizační systém
 • zabraňuje degenerativním změnám páteře a meziobratlových plotének
 • posiluje svalstvo pánevního dna, eliminuje tlak na kostrč a ulevuje od bolesti při hemeroidech
 • aktivuje krevní oběh a zvyšuje psychickou koncentraci
 • jako polštář na krk nabízí funkci relaxu a uvolnění během cestování a odpočinku

Návod k použití

Dynamickou podložku Dynasit U položte spodní plochou s ventilem na sedadlo židle tak, aby její vykrojená část směřovala ke kolenům nebo opačným směrům podle toho, jak je to uživateli komfortnější. Při problémech s hemeroidy a bezprostředně po porodu využijte anatomicky vykrojenou oblast a sedněte si tak aby nedocházelo k útlaku konečníku a pánevního dna. Při použití pro účely zdravého sezení, ze začátku sedávejte na mírně nafoukaném polštáři jen 5-10 minut a opakujte 3-5 krát denně, Objemem vzduchu v polštáři regulujete intenzitu dynamiky sezení. Sedněte si na přibližně 2/3 sedací části polštáře a mírně rozkročte dolní končetiny. Chodidla doporučujeme opírat celou plochou o podlahu. Seďte uvolněně a nebraňte se změnám poloh. Nedejte se odradit pokud budete cítit mírné bolesti v křížové oblasti. Je to pozitivní reakce – obyčejná únava svalů (tzv. svalovice), které nebyly na posilování zvyklé.

Certifikace a registrace

Dynasit U je registrován ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv pod kódem K92655 jako oficiální zdravotnická pomůcka a je kategorizován Ministerstvem zdravotnictví ČR. Dynasit U můžete získat také na předpis od odborných lékařů v oborech ortopedie, ortopedická protetika, chirurgie, neurologie, traumatologie, rehabilitace, revmatologie a algeziologie

Povrchový materiál i barevný potisk jsou testovány ve výzkumném ústavu a jsou vhodné i pro děti od 0 do 3 let.

Obchodní název Dynasit je chráněn ochrannou známkou s evropskou působností. Tvar produktu je registrován jako evropský chráněný design, jelikož je specifický a byl vyvinut na míru, aby řešil problematiku bolestivého sedu iv oblasti gynekologie a porodnictví.

Kontraindikace

Dynasit U není vhodný při akutních zánětlivých onemocněních pohybového a nervového systému, při závratích. Pokud máte nezhojené zlomeniny kostrče, páteře nebo pánve, neseďte na Dynasitě!

Ošetřování a údržba

Neperte polštář v pračce! Sedací část se snadno čistí kartáčkem a mýdlem. Nenašívejte nic na polštář! Mohlo by dojít k poškození nafukovací části polštáře. Pozor na ostré předměty. Používejte polštář při teplotách prostředí od 8-40ºC.

Upozornění

Na ilustračních fotkách produktů je použita univerzální černá barva lemovky. Produkty mohou být dodávány iv jiných barevných variantách lemovky, tak aby byly sladěny s jednotlivými barevnými motivy potlačované vrchní látky.

Barvy produktů zobrazované na zobrazovacím zařízení (monitor, displej) zákazníka nemusí být v některých případech identické se skutečnými barvami dodávaných produktů. K odchylkám dochází z důvodu různých výrobních parametrů a technických nastavení zobrazovacích zařízení resp. jejich různých výrobních nebo uživatelsky nastavených kalibrací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro maminky a miminko
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.18 kg
Rozměr (nenafouknutý): 500x353x10 mm
Rozměr (po nafouknutí): 420x350x50 mm
Rozměr balení: 450x210x45 mm
Maximální nosnost: 120 kg
Slovenský výrobek: Ano
Možnost vlastního potisku: Ano
Místo použití: Interiér / Exteriér
Typ potahu: Nesnímatelný
Materiálové složení: Vrchní látka -100% PES, Termoizolační vrstva - polyuretanová pěna, Nafukovací vložka - 100% PVC, spodní látka z perforované textilie mesh air